444 4 224

Check Up

 

Check-Up Neleri Kapsar?

Check-up doktorun hasta ile yaptığı görüşme, laboratuvar ve radyolojik tetkikleri doğrultusunda yapılan bir değerlendirmedir.

Kişinin yaşam, beslenme tarzı, alışkanları ve ailevi riskler göz önünde bulundurularak hasanın sağlık durumu değerlendirilir.

Check-up sonuçlarına göre hastanın yapması gereken ve dikkar edilmesi gereken konular hakkında bilgi verilir.

Eğer bir rahatsızlık teşhis edilirse ya da hastanın bir sağlık sorunu var ise, hasta doğru bölüme yönlendirilir.

Neden Yaptırmalısınız?

İleride hastalığa dönüşebilecek riskleriniz tespit edilebiliyor.

Hastalıklarınızın erken teşhisinde önemli rol oynuyor.

Ne Zaman Yaptırmalısınız?

Herhangi bir şikayet ya da endişeniz olmasa bile yılda 1 kez sağlık kontrolünden geçmek yararlıdır.

Yıllık sağlık kontrolü, hekiminizin önceki yıla ait sonularınızı karşılaştırması v sağlığınızdaki değişimleri ve riskleri izlemesi açısından önemlidir.

 

Check-up yaptırarak genel sağlık sorunlarınızın yanında, size özel değerlendirmeler yapılmasına olanak sağlayabilir ve sağlığınızın yolunda gidip gitmediğini hakkında ayrıntılı bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu sayede gelecekte ki yaşantınız da ne tip risklere sahip olduğunuzu öğrenerek önlem almanızı sağlar, risklerin belirlenmesi hekimlerimizin size küçük dokunuşlar yapabilmesine imkan verir ve daha sağlıklı bir yaşam için kendinize fırsat sunabilirsiniz.

Unutmayınız ki pek çok hastalık ihmal ettiğiniz veya gözden kaçırdığınız için ilerleyerek sizlerin yaşam sürecini etkileyebilir.
Hastalıkları erken tanımak sizin için hayatidir. Sağlıklı bir yaşam için yılda bir kez sağlık kontrolünden geçmek yararlıdır. BURTOM Sağlık Grubu olarak sağlık alanında ki tecrübelerimizle en kısa süre de profesyonel sağlık ekibimizle geri kalan yaşamınız da karşılaşabileceğiniz tüm riskleri öğrenmenizi sağlayabilirsiniz.

Erken tanı size bir yaşam armağan eder.