Burtom Sağlık Grubu Kuruluş

Burtom Sağlık GrubuKuruluş

BURTOM Özel Sağlık Tesisleri Ltd.Sti. 1994 Eylül ayında kurulmuş ve ilk tıbbi cihazı olan Bilgisayarlı Tomografi cihazı, Renkli Doppler Ultrasonografi cihazı ve Çift Masa Çift Tüplü Röntgen cihazı ile 1994 yılı Ekim ayında hizmete başlamıştır.
1997 yılında 1 Tesla Manyetik Rezonans cihazı ile EMAR Manyetik Rezonans Görüntüleme Merkezi'ni Heykel/Bursa adresinde ikinci şubesi olarak hizmete sokan BURTOM daha sonraki yıllarda Mamografi ve Panoramik Röntgen cihazlarını bünyesine eklemiştir.
2000 yılı başında BURTOM-Betamar Özel Sağlık Hizmetleri Altıparmak/Bursa adresinde kurulmuş ve 1.5 Tesla Manyetik Rezonans cihazı ile işletime açılmıştır.
2003 yılı başında Burtom Radyolojik Tanı Merkezi bünyesinde Kemik Dansitometre cihazı ile kemik yoğunluğu ölçümü hizmetine başlayan BURTOM; aynı yıl içerisinde Panaromik röntgen cihazına Sefalometri komponenti eklenerek dental alanda sefalometri tetkiklerine de başlamıştır.
1994 yılından beri Radyolojik Tıbbi Görüntüleme Hizmetleri alanında günü yakalayan teknolojik atılımlarının yanı sıra kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile çalışan BURTOM, teşhis spektrumunu tamamlama isteği ve gayreti ile 2003 yılında BURTOM Tıbbi Tahlil Laboratuvarı’ nı hizmete açmıştır.
2004 yılı Nisan ayında Açık Manyetik Rezonans (açık MR) cihazı ile hastalarına hizmet vermeye başlayan BURTOM, aynı sene Dijital-CR sistemini kurarak röntgen ünitelerini dijital sisteme geçirmiştir.
Röntgen-Radyoskopi, Mamografi ve Panoramik Röntgen-Sefalometri alanlarında dijital (CR) görüntüler sağlayan cihazlarla hizmet veren BURTOM, 2006 yılında 4D Renkli Doppler USG cihazını teknik donanımına ekleyerek 4 boyutlu görüntüleme hizmetine başlamıştır.
2007 yılında Betamar Özel Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. çatısı altında BİYOFİZ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezi hizmete başlamıştır. 2010 Yılı içinde Nilüfer İlçesi Karaman Mahallesine taşınan merkezimiz hizmetine burada devam etmektedir.
2009 yılı başında yeni cihaz parkuru ile hizmet kalitesinin artırılması hedeflenen BURTOM Villa Biçen Şubesi hizmete girmiştir.
2010 Yılı içinde tüm hizmetlerimiz BURTOM SAĞLIK GRUBU çatısı altında toplanarak devam etmektedir.
2011 yılı içinde Bursa’da önemli bir eksikliğin giderilmesi adına Tahtakale’de BURTOM Nükleer Tıp Merkezini hizmete sokarak onkoloji hastalarına yönelik önemli hizmetler vermeye başlamıştır.
15.03.2011 tarihinden itibaren Biyofiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezimiz Dahiliye,Nöroloji,Ortopedi,Göğüs Hastalıkları branşlarının eklenmesi ile birlikte Biyofiz Tıp Merkezi olarak faliyetlerine devam etmektedir.
2012 de Romatoloji ve Beslenme ve Diyet bölümlerimizin eklenmesiyle Biyofiz Fizik Tedavi ve Romatizmal Hastalıklar Tıp Merkezi olarak hizmetlerimiz gelişerek devam etmektedir.